För ett samhälle utan social diskriminering

Kontakt

RFHL Förbundskansli
Instrumentvägen 45
126 53 Hägersten
Tel: 08-54 55 60 60

Öppettider:
Telefontid: måndag-torsdag 10.00 – 14.00
Besökstid: Bokas endast via telefon, under telefontiden.

Det är våra medlemsföreningar ute i landet som praktiskt arbetar med människor som har beroendeproblematik. Kontakta gärna din närmaste medlemsförening, om du har frågor om ditt eller någon anhörigs bruk av narkotika eller läkemedel. Du hittar kontaktuppgifter under fliken ”Lokalt”.

E-post: info@rfhl.se
Facebook
Twitter

Förbundsordförande
Inger Forsgren
08-54 55 60 62
070-891 60 60
inger.forsgren@rfhl.se
Twitter: @IForsgren

Vice Förbundsordförande – Kanslichef
Antonny Illes
08-54 55 60 60
antonny.illes@rfhl.se

Medlemsansvarig/Kansliassistent
Dan Orellana
08-54 55 60 60
medlem@rfhl.se
dan.orellana@rfhl.se

Projektansvarig: Ijobb
Mikael Zeander
076-194 14 00
mikael.zeander@rfhl.se

Projektansvarig: Skriva för förändring
Jonas Klinteberg

Kansliassistent/Volontär
Rune Johansson
08-54556060
rune.johansson@rfhl.se

Tidningen Oberoende

Chefsredaktör
Britt-Inger Hedström Lundqvist
073-180 89 32
britt-inger.oberoende@rfhl.se

Ansvarig utgivare
Inger Forsgren
08-54 55 60 62
070-891 60 60
inger.forsgren@rfhl.se

Här finns vi: Instrumentvägen 45, Hägersten, Sverige

Samarbetspartners

Följ oss